XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy 10-11 sierpnia 2019

XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych

Już w najbliższy weekend (10-11 sierpnia 2019) zapraszamy na XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy.

Już w najbliższy weekend (10-11 sierpnia 2019) zapraszamy na XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy.
Pierwsza część imprezy odbędzie się w Ustce w dniu 10 sierpnia (sobota). Przemarsz orkiestr z mażoretkami zaplanowany jest w samym sercu Ustki - jego trasa przebiegnie bulwarem portowym. Zakończy się nad samym morzem - przed Kapitanatem Portu.
Koncert finałowy laureatów zaplanowany jest tradycyjnie w Rowach i odbędzie się 11 sierpnia (niedziela) na scenie letniej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach. Wydarzenie do tej pory odbywało się w Rowach, w tym roku po raz pierwszy większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Ustki.

Program imprezy w dniu 10 sierpnia 2019r. - Ustka
13.00 oficjalne rozpoczęcie przeglądu (scena na Promenadzie Nadmorskiej)

13.05 przemarsz orkiestr (trasa przemarszu odbędzie się na trasie Bulwar Portowy - Latarnia Morska - Promenada Nadmorska) - zatrzymanie orkiestry w celu pokazu musztry przy latarni

ok. 14.00 rozpoczęcie prezentacji statycznej - scena na Promenadzie Nadmorskiej

18.15 ogłoszenie wyników XI Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych, wręczenie nagród.

Program imprezy w dniu 11 lipca 2019r. - Rowy

15.15 powitanie

15.30-16.30 próba w muszli koncertowej orkiestr (finalistów) do wspólnego wykonania pod batutą Mirosława Chilmanowicza utworów: „Od Tatr do Bałtyku”, „ Happy Marcing” oraz „Orkiestry Dęte”.

17.00 przygotowanie do przemarszu - orkiestra z I miejscem.

- Trasa przemarszu rozpoczyna się od Kościoła przy ul. Nadmorskiej do Parku Kultury i Wypoczynku przy ul. Słonecznej w Rowach

17.30 koncert finalistów

18.30 koncert połączonych orkiestr.

Orkiestry biorące udział w Przeglądzie:

1. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole

2. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki

4. Blach – Kapela- Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Jasienica

5. Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo

Występ poza konkursem: Ustecka Orkiestra Dęta